Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kytka19LETÉ VÝROČÍ NAŠÍ ODCHYTOVÉ SLUŽBY LARY

A ZÁCHRANNÉ STANICE

 

 

Naše Odchytová služba LARY vznikla v r. 1997 a je první ve středních Čechách, která je v provozu 24 hodin denně. Za dobu těchto 19 let jsme odchytli bezpočet psů, koček a jiných zvířat. Odchyty byly velmi náročné, zažili jsme kruté zacházení se zvířaty, ale bohudík i situace se šťastným koncem. Naše Odchytová služba LARY je k dispozici všem operačním důstojníkům Policie ČR v Praze a středních Čechách, Městské policii v Praze a IZS Středočeského kraje, dále městským, obecním úřadům a justici ČR. Jsme převážně voláni k exitu osob, autonehodám, případům týraných, opuštěných zvířat či k volně žijícím zvířatům - labutím, dravcům aj.

Této činnosti se můžeme věnovat i díky obětavé pomoci přátel a příznivců naší ZS LARY, kteří nás nezištně různými způsoby podporují a pomáhají tak vytvářet lepší prostředí pro život opuštěných pejsků.

Apelujeme na všechny majitele psů, koček a jiných zvířat, aby své zvířecí miláčky čipovali, což významně přispěje k tomu, že bude v záchranných stanicích a útulcích co nejméně opuštěných zvířat. Hlavně by se k nim měli chovat přátelsky, svědomitě a s láskou. Pes Vás nezklame, je milý, věrný, oddaný svému pánu. Měli by se nad sebou zamyslet všichni ti, kteří mají přístup opačný. Takovíto lidé by si neměli zvíře brát do vlastní péče, ušetřili by tím trápení především samotnému zvířeti.

 

 

►►►DŮLEŽITÉ - PRO MĚSTSKÉ / OBECNÍ ÚŘADY

Chceme apelovat na všechny městské, obecní úřady, které nemají zájem, nechtějí hradit náklady spojené s odchytem a karanténováním zvířete: dle § 46 písm. d) zákona č. 166/1999 Sb., veterinární zákon, ve znění pozdějších předpisů, hradí obec náklady spojené s odchytem a karanténováním odchyceného zvířete, není-li jeho chovatel znám.

 

 

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme všem přátelům, kamarádům, příznivcům naší ZS LARY a dárcům, kteří nás celých 19 let podporují. Věříme, že nám i nadále zachovají přízeň.

 

DĚKUJEME!

Jiří Dvořák - LARY